MEDYCZNA MARIHUANA. HISTORIA HIPOKRYZJI

Wydawnictwo: Krytyka Polityczna
zdrowie, medycyna
..an

Medyczna marihuana. Cudowne lekarstwo czy zwykła szarlataneria? Książka Doroty Rogowskiej-Szadkowskiej to imponujące kompendium na temat medycznych właściwości marihuany. Tych dokładnie zbadanych, lecz także tych, co do których brakuje nam pełnej wiedzy. Choć znana i używana od tysiącleci w różnych kulturach, marihuana wciąż nie może doczekać się wyczerpujących badań ani racjonalnej debaty – szczególnie w Polsce. Panika przed nielegalną przyjemnością sprawia, że cierpią pacjenci- m.in. dzieci chore na lekooporną padaczkę. Medyczna marihuana. Historia hipokryzji otwiera dyskusję i zachęca do zmiany. Marihuana jest znacznie bezpieczniejsza niż alkohol, więc nie ma powodu się jej bać, za to jest wiele powodów, żeby ją badać i podawać tym, którzy jej potrzebują.

źródło opisu: http://www.krytykapolityczna.pl/node/26519

źródło okładki: http://www.krytykapolityczna.pl/node/26519

dintah | 2017-04-28

kawał solidnej roboty. książka posiada ponad 1200 przypisów!
medyczne działanie mj omówione bardzo dokładnie, są również odniesienia do polityki, ekonomii, prawa, liczne przykłady hipokryzji w działaniu.

mam nadzieję, że książka trafi do polityków.
choć mając na uwadze powiązania polityki i biznesu nie sądzę, aby to cokolwiek zmieniło w Polsce