Wirusy kontra fake newsy. Czy możemy przetrwać bez medycyny?

Okładka książki Wirusy kontra fake newsy. Czy możemy przetrwać bez medycyny? Dorota Rogowska-Szadkowska, Krzysztof Simon
Okładka książki Wirusy kontra fake newsy. Czy możemy przetrwać bez medycyny?
Dorota Rogowska-SzadkowskaKrzysztof Simon Wydawnictwo: Słowne (dawniej Burda Media Polska) zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
Słowne (dawniej Burda Media Polska)
2021-10-13
2021-10-13

Okładka książki Choroby zakaźne u pacjentów leczonych onkologicznie Marta Kucharska, Krzysztof Simon
Choroby zakaźn... Marta Kucharska, Kr...

Napisana książka którego Autorem jest Profesor Krzysztof Simon skłoniła mnie do przeczytania ze względu na obecnie panującą w kraju Epidemie Śmiertelnego wirusa od lat zwanego grypa .Gdzie na każdym kroku straszą nas statystykami umieralności po tej chorobie .Czytając fakty zawarty w książce na temat wirusów ,chorób zakażnych i epidemii które co jakiś czas się pojawiały na świecie wszystkie wymienione kończyły się zgonami każda była poważna niosła za sobą poważne skutki i grozne dla zdrowia powikłania ale przy żadnej nie było takiego rozgłosu medialnego ,strachu i paniki . Lekarze pomimo nie takiej rozwiniętej technologii i dostępność leków leczyli ludzi .Wszystkie wnioski jakie wyciągniemy z książki to iż higiena ważna rzecz nie tylko z poczucia zagrożenia i obowiązku ale także zdrowe odżywianie powinno być naszą codziennością i to że wirus grypy nie jest tylko przenoszony przez kontakt z osobą chorą a jego bakterie są również obecne w pyle powietrznym i będzie z nami do końca. i będziemy narażeni na nie przez różne formy kontaktu z drugim człowiekiem i nie tylko na wirus grypy. .Jeśli mowa o szczepionkach szanujmy cudze poglądy nie kwestionujmy czy są skuteczne czy szkodzą czy pomagają każdy ma prawo wyboru .Książkę bardzo polecam jest ciekawa jako dzieło naukowe z medycznego punktu .

Bardzo dobra książka dla "zwykłego" człowieka na temat wirusów i różnych chorób wirusowych. Dobrze się czyta, fachowe opisy są tłumaczone na zwykły język.

• Medycyna-biologia
  • Przeczytane w 2022
  • Posiadam (nieprzeczytane)
  • Poradniki, Popularnonaukowe
  • Moja biblioteka

Dodaj cytat z książki Wirusy kontra fake newsy. Czy możemy przetrwać bez medycyny?