Tablice geograficzne

Wydawnictwo: Świat Książki
8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Tablice geograficzne

Doskonały uzupełniający materiał dydaktyczny dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, liceów, a także studentów pierwszych lat studiów.
Niezbędna pomoc do powtórek przed egzaminami.

źródło opisu: Świat Książki, 2003

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Jarosław Wiśniewski | 2016-01-19

Znakomite, rewelacyjne tablice geograficzne. Zawierają mnóstwo informacji geograficznych. Wszystko doskonale posegregowane. Forma czytelna i dobrze pomyślana graficznie. Wielokrotnie z książki tej korzystałem i wielokrotnie się sprawdziła.
Książka składa się z kilku grup tematycznych. Grupa A to geograficzne tematy wprowadzające, grupa B nosi tytuł "Ziemia jako planeta", grupa C zawiera informacje o atmosferze oraz pogodzie i klimacie, grupa D porządkuje tematy geologiczne, grupa E zawiera tabele dotyczące rzeźby terenu, grupa F omawia wody, grupa G zawiera tablice o glebach i świecie organicznym, grupa H traktuje o ludności, grupa I zawiera informacje i fakty o gospodarce, grupa J, która kończy książkę nosi tytuł "Człowiek - środowisko".
Książka zawiera mnóstwo cennych informacji, faktów, ciekawostek geograficznych. Oczywiście, ze względu na rok wydania, niektóre informacje przestają lub przestały być aktualne. Niektóre informacje może są tu podane aż nazbyt skrótowo, inne trochę...