Berserk #7

Cykl: Berserk (tom 7)
Wydawnictwo: J.P. Fantastica
ベルセルク
komiksy

Drużyna Sokoła, jako część armii Midland, bierze udział w kampanii mającej zakończyć trwającą od stu lat wojnę z imperium Tudorów. Podczas jednej z bitew Guts ratuje życie Casce, w wyniku czego oboje spadają z wysokiego klifu. W ślad za nimi rusza pogoń wroga. Nasi bohaterowie muszą zrobić wszystko, by wrócić do swoich. Czy oboje wyjdą z tego żywi?

źródło opisu: JPF, 2016

źródło okładki: www.jpf.com.pl

wielkibob | 2019-07-18
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Manga
Przeczytana: 18 lipca 2019

Zdecydowanie więcej walki!
I tu mógłbym skończyć mój wywód, ale warto wspomnieć o epickości czynów Gutsa i przemianie jaka zachodzi pomiędzy nim a Cascą. Kreska zachwyca, szczególnie spodobały mi się dwa kadry a w szczególności jeden ciemny kadr na którym widać pędzącą Drużynę Jastrzębia, no przepiękne po prostu!

Wspominałam, że w poprzednim tomie było o wiele mniej walki? W takim razie siódemka nadrabia ten brak, gdyż w całości wypełniona jest zmaganiami bohaterów na polu bitwy, w końcu muszą zakończyć stuletnią wojnę z imperium Tudorów! Czy to będzie aż takie proste?

"Ładnie to tak latać za babami w czasie pracy? Jeszcze obetną wam żołd, napaleńcy!"

I w tym tomie można jeszcze lepiej poznać Cascę, a także zobaczyć, jak relacja jej i Gutsa ulega malutkiej zmianie. Co prawda nie zabraknie wzajemnych przytyków, które są potrzebne do rozładowania napięcia, ale jej czepialstwo przynajmniej się zmniejsza.

Tomiszcze posiada na swoich stroniczkach ogromną ilość walki. Niestety wiele potyczek jest niewiarygodnych, wręcz naciąganych przez umiejętności Gutsa. Po tylu stoczonych przez niego walkach wydaje się to już trochę nudne.

Nie zabraknie tutaj też brudów tego świata - różnych schorzeń o podłożu psychicznym, na które oczywiście brak reakcji ze strony pozostałych, czyli "nieme...

Ashiko | 2016-03-01

Czekam na tom 8, cudowna historia, chcę więcej. Szkoda, że JFP nie wydaje tomu raz w miesiącu.