Stracone szanse września'39

Wydawnictwo: P.P.H. „Ek-bud” sp. z o.o.
1939, wojna, wrzesień 1939
historia

W książce przedstawiłem odmienne, od dotychczas obowiązującego, spojrzenie ma możliwości obronne II Rzeczpospolitej w konflikcie zbrojnym z Niemcami. Z całą mocą zaznaczam, że nie jest to historia alternatywna, lecz analiza możliwości które miała II RP lecz ich nie wykorzystała. Książka zawiera zarys polityki międzynarodowej w okresie całego dwudziestolecia widziany przez pryzmat konfliktu z...

Książka zawiera zarys polityki międzynarodowej w okresie całego dwudziestolecia widziany przez pryzmat konfliktu z Niemcami, jak również zajmuje się zagadnieniami rozwoju sił zbrojnych II RP.

źródło opisu: http://www.1939.bolesta.home.pl/1939/

źródło okładki: http://www.1939.bolesta.home.pl/1939/ksiazka.html

TribalWarrior | 2017-07-21
Przeczytana: 21 lipca 2017

Kampania wrześniowa, zwana też wojną obronną jest jedną z największych, o ile nie największą, tragedii naszego narodu i państwa. Co do tego nie ma wątpliwości. Ale czy dałoby się uniknąć IV rozbioru Polski i tym samym nie dopuścić do morderczej okupacji niemieckiej i sowieckiej? Czy dałoby się stłumić w zarodku II wojnę światową, która pochłonęła w sześć lat ponad 60 milionów istnień ludzkich? Na te i wiele innych pytań, zarówno pod kątem aspektów polityczno-gospodarczych, jak i militarno-strategicznych odpowiada Adam Bolesta w swojej interesującej, ale i kontrowersyjnej książce pt. „Stracone szanse września’39”...

Pełny tekst recenzji tutaj: http://www.nowastrategia.org.pl/adam-bolesta-stracone-szanse-wrzesnia39-recenzja/

PrepareForTheArrival | 2016-12-23
Przeczytana: 23 grudnia 2016

Całkiem interesujące kompedium wiedzy na temat Kampanii Wrześniowej 39' roku. Autor wnikliwie analizuje czynniki polityczne oraz (w szczególności) militarne, które doprowadziły do porażki Polaków we wspomnianym okresie. Jako osoba interesująca się historią II wojny światowej mogę z uznaniem stwierdzić, że dowiedziałem się kilku nowych, ciekawych faktów - które, swoją drogą, coraz bardziej utwierdzają mnie w przekonaniu że za tę klęskę odpowiedzialni są przede wszystkim nie silni Niemcy czy zdradzieccy Alianci, tylko my sami. Mimo wszystko jednak, ze względu na skoncentrowanie się na kwestiach czysto wojskowych, książki nie czyta się lekko, łatwo i przyjemnie - a osoby nie zainteresowane tą tematyką mogą się nią szybko znudzić. Jeśli jednak szukasz wyczerpującego opracowania Kampanii Wrześniowej - polecam!