Filipek i dziewczyny

Okładka książki Filipek i dziewczyny Małgorzata Strękowska-Zaremba
Okładka książki Filipek i dziewczyny
Małgorzata Strękowska-Zaremba Wydawnictwo: Wydawnictwo Literatura Cykl: Filipek (tom 4) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Filipek (tom 4)
Wydawnictwo Literatura
2015-01-01
2015-01-01

Znacie serię o Filipku? Nie? Już Wam przedstawiam tego niesamowitego bohatera.
🙎Filipek Zaskroniec to niepoprawny optymista i łobuziak, baczny obserwator i chłopak o cudownym poczuciu humoru. On i jego koledzy to taka fantastyczna grupa, która dostarcza czytelnikowi świetnej rozrywki. Młody czytelnik może zauważyć podobieństwo do słynnego Mikołajka- znanego z lektury szkolnej klasy czwartej.
Tytułowy bohater dowiaduje się, że będzie miał rodzeństwo. I o ile będzie to brata, to przywita go z otwartymi ramionami, ale jak będzie siostra… Filipek nie rozumie świata kobietek i troszkę winna jest temu Weronika – ona dostała 10 punktów w skali APGARA a on tylko 4.
Ten fakt skomentował w następujący sposób: „Poczułem się jak dziadek Zbyszek porażony prądem”.
Dziewczyny – według Filipka- „zacałują na śmierć, wygadają rodzicom każdą tajemnicę, zamęczą swoim babskimi sprawami. A jak się człowiek – nie daj Boże! – zakocha w takiej jednej – to już amen w pacierzu!”
Czy z dziewczynami da się żyć? Czy one mają słabe strony? Uśmiałam się do łez.
Zabawna lektura dla wszystkich ziomalków. A Rap PoS Antoniego ( osiedlowego rapera) o dojrzewaniu – genialny.
Polecam.
"Filipek i dziewczyny"
Autor: Małgorzata Strękowska-Zaremba
Ilustrator: Joanna Zagner-Kołat
Kategoria wiekowa: 7+
Ilość stron: 152
Oprawa: twarda

Znacie serię o Filipku? Nie? Już Wam przedstawiam tego niesamowitego bohatera.

Powiem trzy słowa: bardzo fajna książka!

Powiem trzy słowa: bardzo fajna książka!

Filipek, mimo młodego wieku zdążył się już przekonać, że "baby są jakieś inne". Ale najgorsze jeszcze wciąż przed nim. No bo jak tu się oprzeć miłości, która skacze człowiekowi do oczu w najmniej spodziewanej chwili (np. kiedy leżysz po ciężkiej wywrotce z głową w psiej kupie) i na dodatek rozkojarzyć potrafi najlepszego kumpla! Filipek traci czujność i kasę, bo postawił na brata a będzie siostra! Poza tym pani APGAR lepiej ocenia genialną Weronikę niż Jego i to już na starcie.. Nie będzie mógł nawet poszpanować schodzącym paznokciem, bo dzięki równouprawnieniu chłopcom na technice wolno będzie przypalać pączki a dziewczynom wbijać gwoździe. No i całowanie! Jak przed nim uciec?!? W części " .. i dziewczyny" Filipek i jego koledzy z zamkniętego osiedla będą mieli całą masę kłopotów i dylematy natury moralnej.. Wybrną z nich jednak obronną ręką, bo od czego chłopięca wyobraźnia i spryt! Polecam!

Przezabawne teksty, ciekawe historie, tym razem tematem przewodnim są dziewczyny.Pomysły Filipka i jego kolegów są wprost niesamowite.Polecam , lektura nie tylko dla dzieci.

• Chcę przeczytać Cz.
  • PAC
  • Wypożyczone z biblioteki
  • 2016

Dodaj cytat z książki Filipek i dziewczyny