Dynamika emocji. Teoria i praktyka

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Dynamika emocji. Teoria i praktyka
Dynamika emocji
Herald

Trudno zaprzeczyć istnieniu znacznej zmienności stanów emocjonalnych człowieka w relacjach z otoczeniem społecznym. Okazuje się jednak, że problematyka ta jest rzadko podejmowana w literaturze psychologicznej. Książka, jako jedna z nielicznych (w kraju i na świecie) przedstawia opis stanów emocjonalnych z perspektywy dynamicznej. Książka składa się z 3 części: w części I opisano...

Książka składa się z 3 części:

w części I opisano podstawowe kwestie teoretyczne,
część II dotyczy podmiotowych i społecznych uwarunkowań dynamiki emocji,
w części III przedstawiono problematykę zmienności stanów emocjonalnych w sytuacjach trudnych (mobbing, autyzm, stres, opieka paliatywna).

Książka skierowana jest do tych, którzy mają potrzebę rozwijania wiedzy naukowej o emocjach, ale także do tych, którzy chcą zrozumieć ich zmienność w życiu prywatnym i zawodowym.

Jak sobie radzimy ze stresem, który coraz częściej nas trapi, jak poprawić sobie kiepski nastrój, który staje się naszym niedłącznym towarzyszem od momentu przebudzenia się, a mamy przed sobą dzień wypełniony zadaniami do wykonania. O wielu takich sprawach traktują teksty tej książki. [...] Bacząc na fakt, że emocje przenikają wszystkie ważne obszary naszego bycia i życia, to zebranie w jednym tomie tylu tematów czyni go godnym polecenia do własnej biblioteczki.

(Z recenzji prof. dr hab. Zbigniewa Zaleskiego)

źródło opisu: http://ksiegarnia.pwn.pl/Dynamika-emocji,68456681,p.html

źródło okładki: google

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!