Krew tchórzy. Zemsta Jamy

Tłumaczenie: Wojciech Birek
Cykl: Krew tchórzy (tom 1)
Wydawnictwo: Scream Comics
Le sang des Lâches. La Vengeance de Yama
przygodowy, kryminał, historyczny
komiksy
Pharas

Przygody Majora Arthura J. Joyce’a Byrona Pike’a W roku 1641 w Indiach Wschodnich dochodzi do napadu na angielskie obozowisko i rzezi jego mieszkańców. Ponad dwadzieścia lat później w Królestwie Anglii Arthur J. Joyce Byron Pike, major I Royal Regiment of Horse, przydzielony do Królewskiej Policji jako koronny śledczy, stara się rozwiązać zagadkę, związaną z odkryciem straszliwie...

Przygody Majora Arthura J. Joyce’a Byrona Pike’a

Ponad dwadzieścia lat później w Królestwie Anglii Arthur J. Joyce Byron Pike, major I Royal Regiment of Horse, przydzielony do Królewskiej Policji jako koronny śledczy, stara się rozwiązać zagadkę, związaną z odkryciem straszliwie poćwiartowanych ciał.
Wydaje się, że nic nie łączy obu spraw, ale czasami pozory mylą.

źródło opisu: Scream Comics 2016

źródło okładki: http://scream.com.pl/?p=81

giera | 2016-06-22
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiks

(...) Akcja komiksu zaczyna się pewnego kwietniowego wieczoru na Jawie w roku 1641 roku. Sir Francis siedzi przy pulpicie i pisze list do małżonki, skarży się w nim na przedstawicieli Holenderskiej Kompanii Wschodnioindyjskiej (VOC). Scena jest spokojna, niemal sielankowa, aż do czasu, gdy ciało mężczyzny przebiega śmiertelny dreszcz. Kadrowanie jest sprawne, czytelnik nie widzi, kto dokonał tej niecnej zbrodni. Nie ma żadnego pomysłu dlaczego angielski szlachcic musiał zginąć. Następuje cięcie i fabuła przeskakuje ponad 20 lat do przodu.

Jest rok 1663, Anglia, Arthur J. Joyce Byron Pike – koronny śledczy w stopniu majora – prowadzi śledztwo w sprawie zmasakrowanych zwłok odnalezionych u brzegu rzeki Ouse. Nieboszczyk jest w takim stanie, że nie można go zidentyfikować. Udaje się ustalić, że szczątki należą do co najmniej trzech osób. Z czego jedna z nich była szlachcicem. W trakcie dochodzenia, prowadzonego przez wprawnego śledczego, wychodzi na jaw, że Kompania...

Hari_Seldon | 2016-06-09
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 21 maja 2016

Siedemnastowieczny kryminał. Historia opowiadana jest na dwóch płaszczyznach czasowych – w pierwszej z nich w Indiach Wschodnich makabryczne ludobójstwo dokonane najprawdopodobniej przez tubylców, a w drugiej osadzonej kilkadziesiąt lat później, prowadzone jest śledztwo w sprawie brutalnego morderstwa. Na razie fabuła nie dostarcza zbyt wielu odpowiedzi – głównie same pytania.. Żeby było ciekawiej wydaje się, że komuś bardzo zależy by pewne sprawy nie wyszły na jaw… Zapowiada się całkiem interesująco, mam nadzieję, że w następnych tomach twórcy nie rozczarują. Trochę przeszkadzało mi miejscami liternictwo – ciężko odczytać część mającą odwzorowywać ręczne pismo. Także wrzucane w paru miejscach ilustracje na dwie strony nie wydawały się uzasadnione – chyba służyły jedynie by zapełnić nadmiar stron. Daję na razie szansę, zobaczę co będzie dalej.

kendo777 | 2016-06-08
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy
Przeczytana: 08 czerwca 2016

Jeszcze nigdy w historii komiks posiadający tyle zalet nie był aż tak nudny.

Autor:
- wybrał intrygujący temat, bo historię kryminalną z XVII wieku, ale historia nie intryguje
- pokazuje jednocześnie dwa śledztwa, żeby było ciekawiej, ale ciekawie nie jest
- chce wprowadzać świetne dialogi z mięsem, ale dialogi mnie nudzą
- wprowadza zwroty akcji, ale nie potrafią wzbudzić we mnie emocji

W tym komiksie jest wszystko to, co powinno być, ale Delitte chyba nie ma talentu do opowiadania historii. Ten komiks jest jakiś bezjajeczny, ziewałem już w połowie a końcówkę męczyłem.
Autor świetnie rysuje architekturę i statki. Ludzi trochę gorzej, ale generalnie trzeba uznać, że 70% wartości tego komiksu to rysunki. Szczególnie na tych pięknych rozkładówkach (i to jeszcze w powiększonym formacie).
Doceniam starania autora. Dostajemy dwa śledztwa, które dzieli dokładnie 20 lat, konflikt między śledczymi w pierwszym z nich i rubasznego pomocnika głównego śledczego 20 lat później, który ma...