Bunkier. Tom 2/5. Punkt Zero

Bunker: Point zéro
science-fiction, thriller
komiksy
danijel

Druga część cyklu. W górskiej lodowej pustce wznosi się samotny bunkier. To część umocnień granicznych Velikistoku. Mocarstwa, które jako żywo przypomina inne ziemskie mocarstwa. Jego żołnierze noszą nawet dziwnie znajome słowiańskie imiona i nazwiska. Mają na sobie podobne do niemieckich mundury, i używają, dziwnie zbliżonej do amerykańskiej, techniki wojskowej. W bunkrze nr 37 nie ma...

Druga część cyklu.
W bunkrze nr 37 nie ma bohaterów. Są zwykli żołnierze, oderwani od rodzin i bliskich, motywowani tylko chęcią przeżycia i powrotu do domu. Życie żołnierza to podobno czekanie… nie bitwy, nie walka, ale czekanie… I Aleksi Stassik wraz ze swym oddziałem po prostu czeka. Czeka na zapowiadaną ofensywę śmiertelnego wroga zza górskich przełęczy – Jeretików. Lecz przeciwnik nie nadchodzi… Co więcej, nikt go nigdy nie widział… A może, tam po drugiej stronie nie ma żadnego wroga? Może ich misja niczemu nie służy?
Wokół bunkra, narysowane wspaniałą kreską malownicze górskie krajobrazy godne Himalajów. Lecz w tych górach czai się śmierć… i to wcale nie tam gdzie wszyscy się jej spodziewają...
Pełny realizmu świat stworzony przez mistrza francuskiego komiksu Beca. Zarówno w sferze plastycznej jak i psychologicznej, komiks ten osiąga wyjątkowy artyzm, dzięki niezwykłej dbałości o szczegóły stworzonego świata.

źródło opisu: Scream Comics 2016

źródło okładki: http://www.captainhook.pl/

czechu | 2016-09-05

Pierwsza część była lekko rozczarowująca. Ta jest dużo lepsza. Z przyjemnością przeczytam następny zeszyt.

QUEENfan | 2017-12-18
Ireksamb | 2017-01-27