7 (7 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Le decalogue - t.1: Le manuscrit, Le decaloge t.2: La fatwa
biblia, fantastyka, sensacja
komiksy
czechu

Dekalog - dziesięć opowieści, dziesięć przykazań,dziesięć epok, dziesięciu rysowników, dziesięć stylów. To największe dzieło Franka Girouda. Ten wybitny scenarzysta zaprosił dziesięciu różnych rysowników do dziesięciu tomów swej opowieści, by stworzyć swoje opus magnum. Tytułowy "Dekalog" to dziesięć przykazań objawionych przez Boga Mahometowi...Nie słyszeliście o nich? Pytacie czemu? Właśnie...

Tytułowy "Dekalog" to dziesięć przykazań objawionych przez Boga Mahometowi...Nie słyszeliście o nich? Pytacie czemu? Właśnie o tym jest ta historia...Każdy tom nawiązuje do jednego z przykazań. Każdy tom opowiada historię dziejącą się w innych czasach i opisującą innych bohaterów, którzy wchodzą w posiadanie tajemniczej księgi i artefaktów...

Zebrane opowieści zawarte zostaną w pięciu podwójnych albumach, które zawierać będą również materiały dodatkowe- opowieści innych rysowników uzupełniające dziesięć podstawowych opowieści, jak również opisy i notki biograficzne o autorach.

Wydanie zbiorcze(2 tomy), limitowane.
1. Rękopis
2. Fatwa

źródło opisu: Scream Comics, 2016

źródło okładki: http://scream.com.pl/

(...) Kilkaset lat walk i konfliktów religijnych opiera się na lichej interpretacji przykazań, które zostały objawione wyznawcom setki lat wcześniej. Co by się stało, gdyby okazało się, że oryginalna wersja przykazań była nieco inna, niż ta, którą obecnie zna świat?

W Rękopisie Simon Broemecke to redaktor i tłumacz oraz niespełniony pisarz. Przez swój brak zdecydowania i nieumiejętność zakończenia czegokolwiek stracił nie tylko narzeczoną, ale również poczucie jakiejkolwiek wartości. Jego los zmieni czysty przypadek – do jego biura przychodzi starsza kobieta i przynosi mu do przejrzenia stary rękopis, przekazywany w jej rodzinie od wielu pokoleń. Autor jest nieznany, jednak kobieta postanawia, że publikacja książki będzie najlepszym sposobem, żeby spuścizna rodziny nie odeszła w zapomnienie. Niestety dopiero śmierć kobiety Simon postanowił przejrzeć rękopis. Jakie było jego zdziwienie, kiedy okazało się, że zwariowana staruszka oddała w jego ręce istne arcydzieło literackie. Czy...

czechu | 2016-09-04

Pierwsza opowieść mnie lekko rozczarowała - jest przewidywalna.
Drugą jestem zaintrygowana. Jestem ciekawa jak dalej potoczy się historia.
Komiks narysowany dobrą, ciekawą kreską. Warto mieć i przeczytać

Aidana | 2017-11-11
Na półkach: Przeczytane, Komiksy