NOWY JORK PIŻAMORAMA

Wydawnictwo: Wytwórnia
New York en pyjamarama
Przemysław Szczur
busiulek

Nowy Jork Piżamorama to niezwykła podróż chłopca w piżamie w paski. Dziecko zapada w sen, a książka ożywa, by przenieść je do pełnego zgiełku, świateł i ruchu Nowego Jorku - miasta, które nigdy nie zasypia. W tej książce przypominamy bardzo starą technikę animacji "ombro cinema", opartej na iluzji optycznej. Dołączona paskowana folia pozwala ożywić ilustracje. Aby stworzyć iluzję ruchu, wystarczy przyłożyć folię do prążkowanego obrazka i bardzo powoli przesuwać ją od jednej krawędzi strony do drugiej. Jak to działa? https://youtu.be/RN1TrFuWWaw

źródło opisu: www.wytwornia.com

źródło okładki: www.wytwornia.com

Pistacia | 2015-12-27

Musiałam mieć dla córki jak tylko ją zobaczyłam. Ładnie czeka na swój czas. Nie będę jednak ukrywać, że matka czasem z nią szaleje. Tylko ciii... Co prawda Bąbelina rośnie więc czasem zerknie co tam matka wyprawia i jest strasznie ciekawa co sprawia, że na kartkach coś mruga, przemieszcza się itd. Nie licząc prób przejęcia paskowanej folii, która sprawia, że książkowy świat zaczyna żyć własnym, ruchliwym życiem.

Wydawnictwo Wytwórnia zaserwowało nam niezłe książkowe cacko dzięki technice animacji ombro cinema.

Jak dla mnie wspaniała zabawa dla małych i dużych:) Zresztą tak jak w przypadku Jaśka Ciekawskiego z okularami 3D - nie ma co gadać, trzeba samemu zobaczyć. Spokojnie możecie dorwać filmik wydawnictwa na pewnym portalu, który pokazuje z czym to się je.
Zauważyłam, że jest kolejna część i wiem jedno - w nowym roku będzie moja, tzn. nasza:D