W poszukiwaniu wartości

poezja
LubimyCzytać

Obszerny liczebnie i zróżnicowany tematycznie zbiór trudno poddaje się klasyfikacji i dlatego Autor zastosował duże uogólnienie i wydzielił trzy grupy zatytułowane: „Akademickie standardy”, „Paradoksy społeczno-obyczajowe” i „Meandry polityki”. Werbalizuje tu prawdy ponadczasowe, rejestruje różne wydarzenia społeczne i dyskusje medialne. Autor fraszek prezentuje się w nich jako wnikliwy obserwator, niezwykle inteligentny myśliciel o dużej wiedzy o świecie i wyrazistej hierarchii wartości. Jest patriotą i wielokrotnie upomina się o szacunek dla historii Polski i wysnuwanie wniosków z doświadczeń naszego narodu. (z recenzji Prof. dr hab. Władysławy Książek-Bryłowej).

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!