Storczyki. Najpiękniejsze gatunki, pielęgnacja i uprawa

Wydawnictwo: RM
hobby
LubimyCzytać

Storczyki fascynują bogactwem kształtów i barw. Niektóre gatunki urzekają także niezwykłym zapachem, a przy tym kwitną długo i obficie. Często zwane są klejnotami tropików. Kiedyś rośliny te można było podziwiać jedynie w ciepłych krajach, dziś z powodzeniem hodowane są w naszych domach.W tej bogato ilustrowanej książce zawarto m.in.: opisy różnorodnych gatunków storczyków – od dziko rosnących po krzyżówki; w kolorze purpury, żółci, różu i fioletu, nakrapiane i żyłkowane, odmiany duże i miniaturki. Podano też praktyczne porady dotyczące zakupu roślin, skutecznej pielęgnacji, efektywnej hodowli, błędów w uprawie i szkodników.Barwne fotografie przedstawiają poszczególne gatunki storczyków, a schematy opisują budowę tych fantastycznych roślin.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Dla tych, co zaczynają swoją przygodę z tym szlachetym kwiatkiem :) Trochę histori, porad dotyczących uprawy i pielęgnacji oraz krótki spis najciekwszych gatunków.

Corallo | 2017-12-27
Przeczytana: 26 grudnia 2017