Zbiory artystyczne Biblioteki i Muzeum Ordynacji Krasińskich w Warszawie. Losy, ludzie, znaczenie

Wydawnictwo: Neriton
sztuka
LubimyCzytać

Polski dorobek artystyczny w ciągu ostatnich 200 lat został przetrzebiony przez zaborców i wojny. Troska o gromadzenie dzieł sztuki i ich ochronę spoczęła na arystokracji polskiej, która tego trudnego zadania się podjęła bądź z pobudek patriotycznych, bądź prestiżowych. Jedną z takich kolekcji, dzisiaj już nieistniejącą, stworzoną przez Krasińskich i rodziny z nimi związane, autor stara się odtworzyć zarówno pod względem jej zawartości, jak i dziejów.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!