Najpiękniejsze polskie kolędy i pieśni

Wydawnictwo: Bellona
religia
LubimyCzytać

Kolędy i pieśni religijne mają swoje utrwalone miejsce nie tylko w polskich kościołach, ale i w domach, sercach, w duchowej tradycji. Przypominamy ich proste piękno: od XVI-wiecznej kolędy Anioł pasterzom mówił, dostojnego poloneza Bóg się rodzi do słów Franciszka Karpińskiego, po spolszczoną przez Władysława Syrokomlę Cichą noc. Przypominamy też najważniejsze i najpopularniejsze w naszej narodowej kulturze pieśni religijne: od Bogurodzicy, poprzez hymn Czego chcesz od nas Panie, pióra Jana Kochanowskiego, Boże, coś Polskę Alojzego Felińskiego, po maryjną pieśń Z dawna Polski Tyś Królową Kornela Ujejskiego. Wybór najmocniej wrośniętych w tradycję trzydziestu kolęd i pieśni ozdabiają reprodukcje wybitnych dzieł polskiego malarstwa inspirowanych tematyką religijną: sztuki gotyku, obrazów Jana Matejki, Józefa Chełmońskiego, Jacka Malczewskiego, Stanisława Wyspiańskiego, Leona Wyczółkowskiego i innych.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!