Globalizacja

historia
LubimyCzytać

Globalizacja jest zarówno pojęciem teoretycznym stosowanym w wielu dyscyplinach nauki jak i hasłem ideologicznym wykorzystywanym do uruchomiania zachowań politycznych. Dynamiczny rozwój techniki i sposobów komunikowania sprawia, że coraz większa liczba ludzi uczestniczy w wymianie informacji i towarów i włączana jest do globalnej gospodarki. Globalizacja nie tylko kształtuje charakter i rozmiary produkcji i wymiany, ale odciska swoje piętno na więziach społecznych i stylu życia. Niniejsza książka wpisuje się w nurt refleksji nad naturą i skutkami globalizacji oraz zachęca do refleksji na temat zależności między globalizacją i regionalizacją w kontekście starań Polski o członkostwo w UE. Wprowadzenie, J. Klich.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!