Metafizyka cierpienia. Od Arystotelesa poprzez myśl indyjską do myśli chrześcijańskiej

LubimyCzytać

Książka Profesora Włodzimierza Wilowskiego, od lat zajmującego się filozofią wschodu, bardzo dobrze wpisuje się w problematykę kondycji psychofizycznej współczesnego człowieka. Swoimi rozważaniami nad cierpieniem Autor wprowadza nas w dziedzinę niezwykle złożoną do interpretowania z perspektywy teoretycznej, a skądinąd wpisaną niezbywalnie w życie ludzkie. W sposób kompetentny i rozważny Autor prowadzi czytelnika po meandrach Zachodu i Wschodu. Na szczególne podkreślenie zasługuje przybliżenie (w formie opisu i wyjaśnienia) myśli indyjskiej i buddyjskiej w kwestii cierpienia. Jest to problematyka wciąż mało rozpoznana w polskiej literaturze i z pewnością niniejsza praca stanowi ważne uzupełnienie tej luki na polskim rynku wydawniczym.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!