Sankcje administracyjne

LubimyCzytać

Publikacja stanowi wszechstronną i wieloaspektową analizę problematyki sankcji administracyjnych, zarówno w odniesieniu do teoretycznych, jak i praktycznych jej aspektów. W książce omówiono istotę sankcji administracyjnych, ich cele oraz funkcje, a także problematykę stosowania sankcji administracyjnych i prawidłowego ich nakładania. Celem opracowania jest także uwypuklenie szans i zagrożeń, jakie niesie ze sobą coraz częstsze stosowanie przez administrację publiczną sankcji prawnych w kontekście realizacji nałożonych na nią zadań. Książka może być cennym źródłem wiedzy z zakresu stosowania sankcji administracyjnych dla praktyki administracyjnej i sądowo-administracyjnej. Książka stanowi pokłosie konferencji naukowej "Sankcje administracyjne - blaski i cienie", zorganizowanej w dniu 24 listopada 2010 r. przez Katedrę Prawa Administracyjnego i Nauki Administracji Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!