Wiersze z wody i żelaza

Wydawnictwo: Instytut Mikołowski
poezja
LubimyCzytać

Arkadiusz KremzaUr. 1975 r. w Mikołowie.Autor tomów wierszy:Bloki /1997/Hocki-klocki /2000/Brania /2003/Pukanie ziemi /2006/Wiersze z wody i żelaza /2012/oraz poematu Ludzie wewnętrzni /2009/.heliosBez kwitów na wysokie teorie.Bez kwitków na niskie. Dwieplanety zamiast piersi sąsiadkibędącej nagle sercem słonecznegoukładu tej ulicy. Więzi na pokojachte wszystkie szlachetne pierwiastkibliźniaczka mojej kamienicy. Terazpuszczam sąsiadce dyskretne kometki.Ostrożnie jak choinkę w oczachją rozbieram. Coś strzela w powietrzu.Meteor jaskółki zwiastując deszczten krótki dystans zadziera. Słońce stajeza kominem. Woda pokrywa wszystko.I wszystko w tej cieczy brodzi.Bez kwitów na wysokie teorie.Bez kwitków na niskie. Nowyukład błysnął i cicho podchodzi.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Karolina Kułakowska | 2018-03-13
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Poezja, 2018
Przeczytana: 13 marca 2018

Dobra książka, kilka motywów wartych zapamiętania.
Im mniej kombinowania, tym lepiej.