Ludzie wewnętrzni

978-83-60949-80-1
poezja polska, 21 w.,
poezja
Olka

W poemacie Arkadiusza Kremzy życie zaczyna się od "odchylenia" i przebiega w rytmie wyznaczanym przez kolejne - odchylenia, przechylenia, odbicia. Dla literatury, która tylko na to czeka, temat to wprawdzie nie nowy, ale wiecznie atrakcyjny. Ta ponadczasowa atrakcyjność tematu stawia jednak autora przed bardzo trudnym zadaniem : jak odcisnąć na własnej poetyckiej biografii piętno...

Dla literatury, która tylko na to czeka, temat to wprawdzie nie nowy, ale wiecznie atrakcyjny. Ta ponadczasowa atrakcyjność tematu stawia jednak autora przed bardzo trudnym zadaniem : jak odcisnąć na własnej poetyckiej biografii piętno indywidualnego języka?

Olka | 2011-09-21
Przeczytana: 21 września 2011

Dużo chaosu, w tym niezrozumiałych zwrotów (gramofomańskie?), ale też rytmicznie, więc czyta się dobrze. Poemat pędzi jak pociąg pośpieszny, gdzie następna kartka to kolejna stacja. Poemat do samego siebie, do wszystkich swoich wcieleń, tak niejednoznacznych. „Hej Ty! Wewnętrzny klaunie”, „Hej Ty! Wewnętrzny gnojku”. Bezkompromisowo, niczym szczera spowiedź, gdzie ten sam człowiek opowiada o swoim życiu, słucha i odpuszcza.

Wiosenka | 2011-08-29
Na półkach: Przeczytane, 2009, Posiadam