Szczecin i okolice. Przewodnik rowerowy

Wydawnictwo: Wydawnictwo Walkowska
LubimyCzytać

Przymierzając się do pracy nad niniejszym przewodnikiem zapytaliśmy naszych znajomych: jakie są ich zdaniem zalety jazdy na rowerze? Odpowiedzi były bardzo różne: usłyszeliśmy, że jest ekologiczna, zdrowa, można z jej pomocą dbać o formę, a dla wielu osób rower jest po prostu fajnym gadżetem.Nam jednak najbardziej przypadła do gustu jedna opinia – dla naszego wspólnego przyjaciela najbardziej liczy się przestrzeń, jaką może pokonać na rowerze oraz miejsca, do których może dotrzeć z jego pomocą. I właśnie te dwa aspekty są najważniejsze w naszym przewodniku. Przestrzeń to trasy, po których będziecie się z naszą pomocą poruszać; będą to zarówno drogi asfaltowe, polne, a nawet mniej lub bardziej trudne technicznie ścieżki MTB. Na jednych z nich będziecie mogli swobodnie podziwiać widoki, natomiast pokonanie innych będzie ekscytujące tylko i wyłącznie ze względu na wymagający teren. Miejsca, do których dotrzecie pokonując zawarte w przewodniku trasy, będą zarówno interesującymi obiektami sakralnymi, jak i pokrytymi mchem głazami ukrytymi w lesie – każde z nich z pewnością będzie warte tego, aby na chwile zwolnić tempo lub się zatrzymać. Wszystkie trasy prowadzą w okolicy Szczecina lub w samym mieście, możecie dojechać do nich samochodem lub na rowerze z dowolnego osiedla czy dzielnicy.Mamy nadzieję, że proponowane przez nas wycieczki pozwolą Wam nie tylko odkryć piękno Szczecina i okolic, ale także umożliwią znalezienie własnych zalet jazdy na rowerze. Chcielibyśmy przekonać Was do częstszego wykorzystywania roweru, jako środka pokonywania przestrzeni oraz odkrywania miasta i jego okolic. Mamy nadzieję, że spotkamy się na szlaku.Michał Rembas, Paweł Steinke.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!