Święty Antoni. Wielki kaznodzieja i patron ubogich + Historia św. Antoniego (DVD) (komplet)

Wydawnictwo: Rafael
albumy
LubimyCzytać

Antoni to popularnie święty pomagający odzyskiwać rzeczy zagubione i skradzione. Tymczasem niewielu dziś już wie, że za życia głosił on tak płomienne kazania, iż słuchano go na placach wiosek, miast i miasteczek, gdyż kościoły nie mogły pomieścić tylu ludzi. Z całą mocą oraz gorliwością nauczał, że Chrystus i Ewangelia powinny być punktem odniesienia dla decyzji podejmowanych w życiu codziennym, i to zarówno tych prywatnych, jak i publicznych, co jakże głośnym echem powinno rozbrzmieć zwłaszcza w naszych czasach. Błogosławiony Jan Paweł II tak mówił o św. Antonim Padewskim: "Świętość jego życia dostarcza także współczesnemu człowiekowi bardzo wyrazistych wskazówek i bodźców do działania, jakiego wymaga nowa ewangelizacja. Tak jak w jego epoce, również dzisiaj potrzebna jest odnowiona katecheza oparta na słowie Bożym, zwłaszcza na Ewangelii, aby świat chrześcijański znów zrozumiał, jak wielkim skarbem jest Objawienie i wiara".

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!