Tęsknota nachodzi nas jak ciężka choroba... Korespondencja wojenna rodziny Finkelsztejnów (1939-1941)

Wydawnictwo: Stowarzyszenie Centrum Badań nad Zagładą Żydów
historia
LubimyCzytać

Udostepniona w książce wojenna korespondencja rodziny Finkelsztejnów obejmuje prawie 140 kart pocztowych i listów napisanych i wysłanych z okupowanej Warszawy, później z getta warszawskiego do Nowego Jorku i z Nowego Jorku do Warszawy.Listy dokumentują siłę łączącej Finkelsztejnów więzi. Są także ważnym źródłem informacji na temat środowiska, w którym przed wojną byli oni osadzeni Finkelsztejnowie: żydowskich twórców kultury, działaczy społecznych i politycznych. Przede wszystkim jednak odsłaniają wciąż słabo poznany społeczny wymiar doświadczenia Zagłady.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!