Encyklopedia muzyczna. Lutosławski. Od ogniwa do łańcucha

Wydawnictwo: Polskie Wydawnictwo Muzyczne
muzyka
LubimyCzytać

Wydanie specjalne stanowi publikację towarzyszącą wydaniom i wznowieniom poszczególnych tomów „Encyklopedii muzycznej PWM”. W niniejszej edycji zamieściliśmy hasło „Lutosławski”, uaktualnione wg najnowszego stanu badań i ze znacznie rozbudowaną charakterystyką, oraz hasła poświęcone kompozytorom, wykonawcom, muzykologom i innym postaciom, których życie lub twórczość wiązały się z osobą Witolda Lutosławskiego. Wydanie specjalne, zatytułowane „Lutosławski. Od ogniwa do Łańcucha”, zawiera wiele haseł nowych, częściowo uzupełnione przedruki haseł z poszczególnych tomów oraz korektury informacyjne. Uzupełnienia dokonane zostały przez autorów oraz zespół redakcyjny Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. W wydaniu zachowano skróty i wyróżniki graficzne stosowane w tomach podstawowych oraz suplementach.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!