Systemy operacyjne

Wydawnictwo: Helion
LubimyCzytać

Ta książka to aktualne wydanie światowego bestsellera, będącego kompletnym źródłem wiedzy na temat współczesnych systemów operacyjnych. Autor tego podręcznika - Andrew S. Tanenbaum - przez wiele lat projektował trzy systemy operacyjne lub współuczestniczył w ich projektowaniu, dzięki czemu może dzielić się swą ogromną wiedzą i doświadczeniem praktyka. W tej publikacji szczególny nacisk kładzie on na możliwie szczegółową prezentację takich aspektów systemów, jak procesy, wątki, zarządzanie pamięcią, systemy plików, operacje wejścia-wyjścia, zakleszczenia, projektowanie interfejsu, multimedia, dylematy związane z wydajnością czy najnowsze trendy w projektach systemów operacyjnych. Wśród jej współautorów znajdziesz takich specjalistów, jak Ada Gavrilovska-Habl, Michael Jipping oraz David Robert. Dzięki nim książka została wzbogacona między innymi o rozdziały poświęcone Symbianowi i Linuksowi. W pierwszej kolejności zapoznasz się z ich rysem historycznym. W końcu ich dzisiejsze możliwości to zasługa wielu dekad badań i eksperymentów. Dowiesz się także, na czym polega wirtualizacja, jak działają systemy rozproszone oraz jak chronić je przed atakami. W trakcie lektury poznasz dokładnie systemy operacyjne Windows, Linux oraz Symbian. Pozycja ta stanowi niezastąpione kompendium wiedzy na temat systemów operacyjnych, zarówno dla studentów informatyki, jak i wszystkich pasjonatów komputera.Rys historyczny systemów operacyjnych

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!