Zgłosuj na książki roku 2017

Sieci komputerowe. Wydanie V

Wydawnictwo: Helion
Computer Networks (5th Edition)
sieci, informatyka
sawka

Najpopularniejsze na świecie wprowadzenie do sieci komputerowych - w pełni zaktualizowane i przygotowane na technologie przyszłości Technika przesyłania danych rozwija się w zawrotnym tempie. Co rusz wprowadzane są nowe standardy, protokoły i narzędzia. Od czasu ukazania się na rynku czwartego wydania tej książki szczególnie mocno rozwinęły się wszystkie obszary związane z sieciami...

Najpopularniejsze na świecie wprowadzenie do sieci komputerowych -
w pełni zaktualizowane i przygotowane na technologie przyszłości

Technika przesyłania danych rozwija się w zawrotnym tempie. Co rusz wprowadzane są nowe standardy, protokoły i narzędzia. Od czasu ukazania się na rynku czwartego wydania tej książki szczególnie mocno rozwinęły się wszystkie obszary związane z sieciami bezprzewodowymi. Mobilny dostęp do Internetu jest w dzisiejszych czasach normą, dlatego znajomość nowych trendów oraz biegłość w poruszaniu się w gąszczu specjalistycznej wiedzy są koniecznie potrzebne wszystkim projektantom i administratorom.

Wydanie piąte książki "Sieci komputerowe. Wydanie V" pozwoli Ci na błyskawiczne opanowanie najbardziej aktualnej wiedzy. Autor położył tu szczególny nacisk na sieci bezprzewodowe - standardy 802.11, 802.16, Bluetooth™ oraz dostęp przez sieć komórkową zostały dogłębnie omówione. Lektura tej pozycji umożliwi Ci również uzyskanie kompletnej wiedzy na temat tradycyjnych sieci kablowych. To medium transmisji jeszcze długo będzie wykorzystywane tam, gdzie jest wymagana najwyższa niezawodność. Ta książka jest idealnym wprowadzeniem do sieci współczesnych - oraz tych, które dopiero powstaną.

Przeczytaj i sprawdź:

* jakie są dostępne media transmisyjne
* co warto wiedzieć o zaletach i wadach protokołów routingu
* w jaki sposób zapewnić wydajność sieci (QoS)
* jak zagwarantować bezpieczeństwo przesyłanych danych

Obowiązkowa lektura każdego administratora i projektanta sieci komputerowych!

źródło opisu: http://helion.pl/ksiazki/sieci-komputerowe-wydanie...(?)

źródło okładki: http://helion.pl/okladki/125x163/sieci5.jpg

Michał Czaja | 2016-02-28
Przeczytana: 2006 rok

Książka ta w sposób bardzo przejrzysty wprowadza czytelnika w podstawy działania sieci komputerowych omawiając kolejne jej warstwy. Warto od niej zacząć naukę tej dziedziny, wprowadza ona odpowiednie solidne fundamenty niezbędne do zrozumienia tegoż zagadniea

mkl | 2017-08-25
Rafał | 2017-04-21