Starożytny Egipt. Encyklopedia młodego erudyty

LubimyCzytać

Lektura encyklopedii Egipt to fascynująca podróż okrywająca przed Czytelnikami życie narodu o tysiącletniej kulturze. Książka przedstawia cywilizację, historię, religię, sztukę i architekturę, gospodarkę, naukę i codzienność Egipcjan. Jest bogatym źródłem wiedzy o złożonych stosunkach panujących wśród klas społecznych, znaczeniu wielkiej rzeki Nil, technice rolniczej i wymianie handlowej, wartościach sacrum i profanum, świątyniach i piramidach, piśmie i alfabecie oraz obrzędach pogrzebowych i procesach mumifikacji.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!