Dawne Wojsko Polskie. Od Piastów do Jagiellonów

Wydawnictwo: Bellona
historia

Bogato ilustrowany album informator o przedrozbiorowych dziejach Wojska Polskiego, jego bitwach, uzbrojeniu, wyposażeniu, umundurowaniu itp. Poszczególne rozdziały obejmują czasy Piastów, Jagiellonów, królów elekcyjnych, okres upadku państwowości za Sasów i nieudaną próbę odbudowy kraju i wojska przez Stanisława Augusta. zrozumienie i przyswojenie treści książki ułatwiają kolorowe mapy i schematy, przedstawiające ważniejsze kampanie i bitwy, o których jest mowa w książce, oraz liczne ilustracje. Składają się na nie portrety wybitnych dowódców i królów polskich, rysunki pokazujące ubiór i uzbrojenie Wojska Polskiego w poszczególnych okresach, dawne ryciny przedstawiające bitwy i oblężenia, wreszcie fotografie i plany zachowanych zabytków budownictwa obronnego.

WarHammster | 2016-07-20
Mateusz Rudziński | 2014-05-02