Po prostu miłość. Opowiadania pisarzy świata

Okładka książki Po prostu miłość. Opowiadania pisarzy świata praca zbiorowa
Okładka książki Po prostu miłość. Opowiadania pisarzy świata
praca zbiorowa Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry literatura piękna
Wydawnictwo Iskry
1980-01-01
1980-01-01
832070233X
miłość opowiadania

Wynudziłam się, może po prostu nie powinnam brać się za tego typu książki (ta do mnie trafiła przez przypadek). Opowiadania jakby pisane bez pomysłu, bez ikry, często bohaterowie zachowują się nielogicznie i niezrozumiale. Może wielbicielkom romansów pozycja ta bardziej przypadnie do gustu, innym nie polecam.

Jak sama nazwa wskazuje rzecz się ma o miłości. Książka jest zbiorem opowiadań pisarzy z różnych zakątków świata. Historie są nieoczywiste. Część z nich to bajdurzenie starszych przy szklaneczce czegoś mocniejszego w przypływie melancholii. W ten sposób poznajemy m.in prostytutkę Marię od welonów, pasjonującą się weselami i namiętnie gromadzącą ślubne akcesoria, marząc o własnej ceremonii.

Obserwujemy też nieszczęśliwych w miłości bądź porzuconych np. Białego Murzyna. Trudność ma się w społecznym odrzuceniu go zarówno przez białych jak i kolorowych.

Bohaterowie przeżywają nieszczęścia. Młode małżeństwo zostaje zamknięte w pokoju, przez to wiedzie nieszczęśliwy żywot, wychodząc przez okno. Inni wędrują z dobytkiem na wózku gdy wiatr i deszcz w oczy.

Miłość to energia toteż Ruda Barbara uprzykrza życie mężowi bo jest on dla Niej ..za dobry.

Są też stateczne małżeństwa, związek homoseksualny bądź pierwsze niewinne namiętności.

Polecam! Mimo,że wydanie stare i okładka taka sobie. To zdecydowanie lepsza pozycja niż wiele współczesnych zbiorów.

• Motyle
  • Pod Góra 3