Prymas Tysiąclecia. Katalog wystawowy

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza
83-232-1174-4
Stefan Wyszyński
sztuka

Prymas Tysiąclecia Książka jest zbiorem materiałów z wystawy poświeconej Prymasowi tysiąclecia zorganizowanej w Bibliotece Uniwersyteckiej w Poznaniu. Spis treści zawiera: * Otwarcie wystawy, * Słowo na otwarcie wystawy, * Kalendarium, * Uchwała Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z 25 X 2000, * W latach młodości i czasach wojennych, * Prymas wobec prób rozbicia Kościoła, * Wszystko postawiłem na Maryję, * Rozpaliłem wam żagiew, * Kościół a państwo w latach 1956-1978, * Papież w kraju i polski lato 1980, * śmierć i pogrzeb prymasa, * Przygotowania do beatyfikacji, * Dekalog Kardynała Stefana Wyszyńskiego, * Fragment testamentu prymasa. Wymiary: 17 x 21 cm Oprawa: miękka Ilość stron: 59