Krótkowzroczna żyrafa

Okładka książki Krótkowzroczna żyrafa A. H. Benjamin, Gill McLean
Okładka książki Krótkowzroczna żyrafa
A. H. BenjaminGill McLean Wydawnictwo: Zielona Sowa Seria: Poczytajmy Razem literatura dziecięca
24 str. 24 min.
2015-09-23
2015-09-23
24 min.
Barbara Górecka

Świetna historyjka do pracy z dzieciakami, słuchają jak zaczarowane. Pięknie zilustrowana. A pomysły żyrafy - bezcenne ;)

Serię Poczytajmy Razem Wydawnictwa Zielona Sowa polecam w ciemno. Te krótkie książeczki, gdzie bohaterami są znane dzieciom zwierzęta, pomagają oswoić się z problemami wieku dziecięcego. Pięknie wydane, proste i łatwe w przekazie wiadomości, ciekawe przygody a do tego góra śmiechu i humoru. Dzieciaki słuchając tej bajki będą uśmiechnięte, zaciekawione i skłonione do zadawania trudnych pytań.
Nasza główna bohaterka o smukłej sylwetce i długiej szyi ma pewien mały problem. Nie chce nosić różowych okularów, bo twierdzi, że głupio w nich wygląda. A na nosie je mieć powinna, ponieważ co chwilę natrafia na przeszkody, których ze względu na swoją krótkowzroczność nie zauważa. A to wpadnie do dziury, a to wleci w kłujące krzaki. Wpada na wystającą gałąź i zaplątuje się w węża. Sprytna żyrafa wymyśla szalony pomysł na założenie różnych rzeczy na siebie w celu zabezpieczenia ciała przed ewentualnym upadkiem. A więc nasza bohaterka zakłada kask, poduszkę, a nawet drabinę. Dzięki pomocy przyjaciół-zwierzaków udaje jej się odkryć sens noszenia okularów.
„Krótkowzroczna żyrafa” to bardzo ciekawa, bogata w ilustracje historia opowiadająca o problemie krótkowzroczności i noszeniu okularów. Ta małych rozmiarów książka może pomóc dziecku w zrozumieniu dlaczego słabo widzi i musi nosić okulary oraz pokazać, że kolorowe okulary dodają uroku i nie trzeba się ich wstydzić. Bardzo mądra, ciekawa bajeczka z ogromną dawką humoru i inspiracji do rozmowy. Nawet dorosły człowiek znajdzie tutaj coś interesującego dla siebie.

Fajny pomysł, ładnie wydane. Dobra bajka dla dzieci, które muszą nosić okulary.

Fajny pomysł, ładnie wydane. Dobra bajka dla dzieci, które muszą nosić okulary.

Sympatyczna, zabawna i kolorowa historia dla najmłodszych. Na końcu książki podane są przykładowe zagadnienia, które można poruszyć z dzieckiem przy okazji lektury książki.

• Dla dzieci
  • A1) Bajki☼
  • Biblioteka
  • Z biblioteki szkolnej od r. 2004
  • E6) Niedatowane
  • Dla dzieci 3-5 lat

Dodaj cytat z książki Krótkowzroczna żyrafa