Prześladowanie. Jak liberałowie prowadzą wojnę z chrześcijaństwem

Wydawnictwo: Wektory
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
9788360562048
biznes, finanse

Ludzie, którzy dziś donośnie domagają się tolerancji, należą często do najbardziej nietolerancyjnych. Starannie udokumentowana książka stanowi porażające świadectwo nietolerancji liberałów.

Przemysław Zyra | 2016-05-13
Na półkach: 2016, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 12 maja 2016

Pierwsze spostrzeżenie, jakie miałem w odczuciu do tej książki to podobieństwo do "Lewicowego Faszyzmu". Podobieństwo to mniej ma się do treści (choć też można je zauważyć), a bardziej do umiejscowienia problemu w środowisku amerykańskim. Choć globalizm postępuje i mamy te same batony w sklepie i te same telefony to środowiska jednak znacznie się różnią. Z kart książki wynika, że w USA rzeczywiście mamy do czynienia z prześladowaniem chrześcijan. Pewne zjawiska - jak podwójne standardy i fałszywa tolerancja mają miejsce także u nas, ale na całe szczęście nie jest to jeszcze tak bardzo zaawansowane jak w ojczyźnie autora.

Siadając do lektury spodziewałem się przedstawienia strategii i mechanizmów działań. Autor przedstawia jednak raczej przykłady - które z pewnością są ciekawe, ale często pokazują ten sam mechanizm działania liberałów. Czytanie więc o konkretnych osobach i ich przeżyciach może czytelnika podburzać ale już nie daje nowej wiedzy.

Ciekawe, że autor zestawia ze sobą...

jeff00 | 2015-07-29
Karola | 2013-09-15