Jutro ma na imię Bóg

Wydawnictwo: WAM
religia, Bóg, jutro, modlitwa
religia
Sowaznebrowa

Nieziemska książka o ziemskiej modlitwie Jutro ma na imię Bóg to książka o modlitwie dla każdego! Obrazowy, dosadny język, gawędziarski charakter, mnóstwo wysmakowanego dowcipu i nietuzinkowa osobowość autora w jednym. Do tego niebanalne anegdoty i historie z życia wzięte. Aż trudno uwierzyć, że modlitwa może być tak zwyczajna i niezwyczajna zarazem. Nie chciałbym, żeby to wyglądało na...

Nieziemska książka o ziemskiej modlitwie

Jutro ma na imię Bóg to książka o modlitwie dla każdego!

Nie chciałbym, żeby to wyglądało na prowokację, ale ja nie czytuję książek o modlitwie. Waham się, przed stwierdzeniem, że ich nie lubię, bo nie o to chodzi - lubić można pączki.

Książki o modlitwie mają sens, pomagają wielu, dodają odwagi, ludzie odnajdują w nich inspirację. Mnie natomiast okropnie nużą: zaczynam czytać i zasypiam. Żadna książka o modlitwie napisana jako traktat nie dała mi tego, co zapisy autentycznych doświadczeń, perypetii i opowieści wzięte z życia.
Paweł Krupa OP

Dowiedz się, dlaczego, by dobrze się modlić, musisz ukręcić łepek wróbelkowi buchającemu siarką!

źródło opisu: www.wydawnictwowam.pl

źródło okładki: http://okladki.wydawnictwowam.pl

MaG | 2019-04-07
Przeczytana: 07 kwietnia 2019

Bardzo ciężko sklasyfikować mi tę książkę. Jestem osobą wierząca i praktykująca,stąd tak ważne jest dla mnie wytyczenie drogi jaką należy podążać. Oczywiście jest wiele sposobow na zgłębianie wiary, ale większość z nas potrzebuje drogowskazów, normalnych i ludzkich sposobów pogłębiania wiary, wytłumaczenia w sposób jasny jak postępować w codziennym życiu.
Ta książka to idealny sposób na świeże i proste podejście do wiary. Wytłumaczenie nam teologicznym laikom jak poradzić sobie ze zrozumieniem naszej wiary.
Bardzo mądra i pouczająca książka, która pomimo trudnego tematu czyta się przyjemnie i przejrzyście.
Warta polecenia również dlatego, że opisuje tematykę praktykowania wiary w dość wyczerpujący temat.

MòlkaKsiążkowa | 2017-11-25
Przeczytana: 24 listopada 2017

O modlitwie w bardzo ciekawy i przystępny sposób. Autor pokazuje, że modlitwa to tak naprawdę bardzo prosta czynność, dostępna dla każdego i nie wymagająca praktycznie żadnych większych umiejętności, a jedynie chęci i wiary. Najciekawsza była wg mnie ostatnia część książki, w której o. Krupa "rozbiera na czynniki pierwsze" modlitwę "Ojcze nasz". Słowa tej modlitwy wypowiadam codziennie, ale nie zastanawiałam się nigdy aż tak dogłębnie nad tym, co tak naprawdę one znaczą i jak wielkie treści się w nich kryją.

zkosmosuwkosmos | 2017-03-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Rozwój, 2017
Przeczytana: 23 marca 2017

Mogę napisać tylko jedno wielkie "WOW". Naprawdę nie spodziewałam się, że książka, która wzięłam tak o ze sklepowej półki zrobi mi taką inwentaryzacjię w głowie! Gorąco polecam, refleksje i uśmiech gwarantowane.

Mateusz | 2016-04-10
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Religia

Gdy zobaczyłem tą książke w ksiegarni pomyślałem-"kolejna nudna książka o modlitwie".Gdy jednak trochę ją przejrzałem stwierdziłem,że to zupełnie inna pozycja niż te które czytałem wcześniej.Zrozumiały język,ciekawe przykłady,trochę dowcipu.Super książka,nie żałuję zakupu.Polecam.

Marceli | 2016-01-20
Przeczytana: luty 2016

O modlitwie proso i dla każdego. Polecam

haLina | 2016-01-02
Przeczytana: 30 grudnia 2015

Czyta się gładko i przyjemnie, ale to bardzo mądra i przemyślana rozmowa (opowieść) o modlitwie, jej trudnościach, znaczeniu, sposobach.
Druga część poświęcona jest modlitwie "ojcze nasz" i pokazuje wielką głębię i znaczenie wydawałoby się banalnych słów.
Nie tylko należy przeczytać, ale też wracać do lektury a przede wszystkim zastosować w życiu.

Natalia | 2015-12-13

Jutro ma na Imię Bóg, to pierwsza książka traktująca o modlitwie jaką przeczytałam i sądzę, że ostatnia. Zwyczajnie nic więcej dodawać tu nie trzeba. Na dobrą sprawę wystarczyłoby przeczytać ostatni rozdział, by wiedzieć już wszystko, by przejrzeć na oczy! (Swoją drogą słusznie umiejscowiono rozdział o modlitwie Ojcze Nasz na końcu książki, wszak gdyby był na początku, ja przynajmniej nie widziałabym sensu czytania jej dalszej części). Cała książka napisana jest bardzo lekkim językiem. Czyta się ją z przyjemnością.

Odzio | 2015-11-26
Przeczytana: 26 listopada 2015

Książka o modlitwie, Bogu, relacji.
Znajdziecie sporo ciekawych obserwacji popartych doświadczeniami autora.
Lubię zastosowane porównania oraz czasami "łopatologiczne" wyjaśnienie skomplikowanych kwestii, które my ludzie mamy tendencję sami komplikować.
Koniec książki to wyjaśnienie najprostszej i najważniejszej modlitwy "Ojcze Nasz".

Myrusia | 2015-11-09
Przeczytana: listopad 2015

Przyznam, że lubię sięgać po różne książki. Czytałam trochę trudniejsze dzieła, które zaliczają się do teologicznych, ale spodobała mi się kiedyś prosta książeczka ks. Twardowskiego o modlitwie. Kiedy przeczytałam „Jutro ma na imię Bóg” byłam urzeczona i nadal pozostaję w tym stanie. O. Paweł Krupa podchodzi do tematu nie jak pies do jeża, że posłużę się frazeologizmem, ale prosto i porywająco. Na początku przyznaje, że nie czyta książek o modlitwie, ponieważ go nudzą. Szczerze i na temat, a zatem co proponuje Dominikanin, który podjął się napisania książki z serii tych których nie czyta?

Przede wszystkim wyjaśnia czym jest modlitwa, jak mało o niej wiemy a z drugiej strony, intuicyjnie jak czasami poruszamy się w dobrym kierunku. Powoli, bez pośpiechu O. Krupa wyjaśnia najważniejsze rzeczy. Rozprawia się z błędnym pojmowaniem pewnych pojęć, które psują nasz obraz chrześcijaństwa, pokazuje drogi, wyjaśnia terminy. Porusza temat, który chyba jest najczęściej poddawany w wątpliwość,...