Fables: Witches
fantasy, baśnie
komiksy
giera

Kolejny tom bestsellerowej serii Billa Willinghama. Na gruzach, które niegdyś były Baśniogrodem, złowrogi Pan Mroczny tworzy sieć strachu i zła, zagrażającą każdemu Baśniowcowi, który w nią wpadnie. Odcięci od zasobów magicznej broni, zgromadzonych w biurach dyrekcji Woodlandu, wygnani, wolni Baśniowcy muszą teraz zwrócić się po pomoc do swoich najstarszych i najpotężniejszych członków –-...

Kolejny tom bestsellerowej serii Billa Willinghama.

Na gruzach, które niegdyś były Baśniogrodem, złowrogi Pan Mroczny tworzy sieć strachu i zła, zagrażającą każdemu Baśniowcowi, który w nią wpadnie. Odcięci od zasobów magicznej broni, zgromadzonych w biurach dyrekcji Woodlandu, wygnani, wolni Baśniowcy muszą teraz zwrócić się po pomoc do swoich najstarszych i najpotężniejszych członków –- wiedźm i czarodziejów, którzy kiedyś zajmowali trzynaste piętro magicznego biurowca. Niestety, kłótnie wewnątrz czarodziejskiej społeczności Baśniowców grożą rozpadem zjednoczonego frontu i ostateczną klęską.

Seria Baśnie, licząca w USA już kilkadziesiąt tomów, niezmiennie cieszy się uznaniem czytelników i recenzentów, a magazyn "Rolling Stone" nazwał ją arcydziełem!

źródło opisu: Egmont Polska, 2015

źródło okładki: https://sklep.egmont.pl/

Yave | 2016-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2016

Z powrotem w głównej linii fabularnej, całe szczęście. Baśniowcy, pozbawieni wszelkiego rodzaju broni, za to pewni zbliżającego się zagrożenia, zmuszeni są do zwrócenia się o pomoc do najpotężniejszych członków - tytułowych Wiedźm. Nie wszystko wydaje się jednak tak oczywiste, skoro wśród tych wszystkich czarodziejów pełno jest konfliktów i spiskowania.

Naprawdę świetna historia. Jeśli ktoś czyta moje opinie na temat "Baśni", być może wie, że często chwalę Willinghama za to, jak dobrze radzi sobie z drugim planem. Tutaj też jest to największą zaletą. Postaci jest naprawdę mnóstwo, niemal każda dostaje od autora czas do popisu. Jest ciekawa geneza Mrocznego, jest też prześmieszna historia Bufkina, latającej, niebieskiej małpy broniącej biura przed złymi mocami, Frau Totenkinder mocno się rozwija, a nowe twarze dostają sporo interesujących intryg i motywów. Nawet Dżepetto przestaje być tym "po prostu złym" i dostaje własny wątek! Ponadto Willingham nie daje nam zapomnieć o...

PolishPopkulturę | 2016-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2016

Bardzo, bardzo dobry tom! Fajnie rozwija Willingham mitologię świata przedstawionego - historia o Lidze Pudłaczy dodaje wiarygodności postaci Pana Mhrocznego, który wreszcie zaczyna sobie powoli zasługiwać na swój przydomek. Niemożliwie podobał mi się też pojedynek Bufkina z Babą Jagą i Ifrytem - chyba tylko w tej serii czytanie mogło okazać się mocą potężniejszą od jakiejkolwiek magii ;)! No i na koniec ogromny plus za bonusową historyjkę z Królestwa Przystani, która na pierwszy rzut oka wydawała się kolejnym zapychaczem, a koniec końców okazała się bardzo istotnym elementem całości i pewnie będzie miała swoje konsekwencje w mniej lub bardziej odległej przyszłości. Oby kolejny tom był przynajmniej tak samo dobry jak ten tutaj!

Więcej o komiksach piszę na fb.com/polishpopkulture

czechu | 2015-10-02

Bardzo dobry komiks, ciekawa fabuła, jak zawsze dobre rysunki. Z całą pewnością przeczytam następne części.

Tylko tak się zastanawiam, jak długo autor będzie bazował jeszcze na tym pomyśle. Chciałabym przeczytać coś innego / nowego.

Maksymilian Sypniewski | 2015-10-12
Na półkach: Przeczytane, Komiksy

po bardzo nieudanym Crossoverze opowieść wraca na odpowiednie tory i wraca też wysoki poziom... miałem okazję przeczytać całe 14 tomów jednym ciągiem... teraz czuję się jak narkoman, któremu ktoś zabrał strzykawkę...

Amathea | 2019-03-11
Przeczytana: 10 marca 2019