Wyzwanie czytelnicze LC

Seria: Liczę sobie. Poziom 2
Wydawnictwo: Egmont Polska
liczenie
LubimyCzytać

Fredek jest prawdziwym kosmitą. Pewnego dnia ląduje na Ziemi i próbuje zrozumieć tę dziwną planetę. Poziom 2 to wsparcie dla dzieci, które za moment rozpoczną lub właśnie rozpoczynają przygodę ze szkołą. Zabawy i zadania logiczne są tutaj tak fajne, że matematyki nie da się nie polubić. Bo matematyka to pasja odkrywania!

źródło opisu: https://sklep.egmont.pl

źródło okładki: https://sklep.egmont.pl

bibi | 2015-09-29
Przeczytana: wrzesień 2015

W "Fredek i miara wszystkiego" dziecko ma okazję poznać przygody Fredka i Jagody, tekstu, który aktywizuje wyobraźnię i angażuje emocje. Pokazuje jak ważna jest otwartość. Fryderyk Epsilon Dwudziesty, najmłodszy syn pedanterii znudził się panującym w jego świecie porzadkiem, ruszył w poszukiwaniu bałaganu zabałaganionej planety. Wylądował na Ziemi, odnaleziony przez małą dziewczynkę, może śmiało u niej zamieszkać. W jej pokoju ma spore pole do popisu i realizacji pasji mierzenia, liczenia, układania. Zresztą w całym mieszkaniu i okolicy można znaleźć naprawdę fascynujące rzeczy do ćwiczenia myślenia, które przy okazji z pasją porządkuje. Aż tata Jagody zamiera z zachwytu: "Nie widziałem, jak żyję. To absolutny kosmos".

Ale przede wszystkim ma okazję doświadczyć matematycznych zagadek wokół siebie, rozwiązać zadania nawiązujące do fabuły książki i do swoich codziennych sytuacji, odkryć prawidłowości, kształcić logiczne myślenie. Np. określ które wydarzenie było najpierw, które...

książek: 1981
AnnaSikorska | 2015-11-13

Zofia Stanecka jest w naszym domu przede wszystkim znana z mądrych i pouczających opowieści Basi, dziewczynce doświadczających zwyczajnych, codziennych spraw i muszącej zrozumieć świat dorosłych. Nie zabraknie też lektur o dążącym do samodzielności Samuelu oraz fantastycznych opowieści o Mai, a także edukacyjnych przygód Fredka, który powraca do czytelników w kolejnych odsłonach. Jego kolejne przeżycia są doskonałą lekturą dla małych miłośników kosmitów i robotów.
Tym razem w naszym domu pojawiło się wznowienie tomu „Fredek i miara wszystkiego”. Fryderyk Epsilon Dwudziesty to niezwykły bohater. Na ziemię trafia przypadkowo. W pierwszym tomie awaria statku kosmicznego zmusiła go do awaryjnego lądowania na Ziemi – planecie dość dziwnej, ponieważ jej mieszkańcy nie znają tak rozwiniętej technologii, z jaka on ma do czynienia. Podstawowe umiejętności jakie zdobył pozwalają mu samodzielnie naprawiać statek. Problem polega na tym, że nie ma części zamiennych. Aby znaleźć coś przydatnego...

sweetdream | 2015-11-13
Przeczytana: 2015 rok

nasz-zaczytany-swiat.blogspot.com

Przyszedł czas, żebyście zapoznali się z Fredkiem – prawdziwym kosmitą z planety Pedanterii. Jego świat jest uporządkowany i doskonale wymierzony. Swoją pasją do liczenia, mierzenia i ważenia potrafi zarazić nawet największych przeciwników matematyki. Ten sympatyczny stworek wciągnie każdego w swoją opowieść. No to zaczynamy!

Na początek zapoznajcie się z książką „Fredek i miara wszystkiego”. Nasz bohater wylądował na Ziemi, żeby zrobić porządek i potrzebuje przy tym pomocy. Wraz ze swoją nowo poznaną przyjaciółką Jagodą, Fredek poznaje wiele nowych rzeczy i przeżywa różne przygody. Jego historia jest bardzo zabawna i ciekawa. Ale najważniejsze jest to, że przy czytaniu tej opowieści dzieci muszą wykonać różne zadania. Rozwiążą zadania przyczynowo-skutkowe, związane z upływem czasu, z segregowaniem według określonej reguły, czy mierzeniem i ważeniem. Wszystko powiązane jest z czytanką i nie ma tu miejsca na nudę. Dodatkowo, w środku znajdziemy...

testolandia | 2015-12-15
Na półkach: Przeczytane, Synek czyta
Przeczytana: 15 października 2015

Książeczka dedykowana dzieciom, które za chwilę rozpoczynają przygodę ze szkołą.

Mamy tutaj ciekawe opowiadanie oraz szereg zadań do rozwiązania. Poznajemy kosmitę Fredka, który awaryjnie ląduje na Ziemi. Tutaj zaprzyjaźnia się z pięcioletnią Jagodą i razem przeżywają mnóstwo fascynujących przygód. Liczne, kolorowe ilustracje zachęcą dzieci do lektury. Konstrukcja książeczki jest taka, jak w przypadku poziomu pierwszego ( mamy również naklejki oraz dyplom). Znajdziemy tu ćwiczenia dotyczące określania czasu, mierzenia, ważenia oraz posługiwania się pieniędzmi. Najmłodsi uczą się ustalania kolejności zdarzeń, odróżniania strony prawej i lewej, mierzenia przedmiotów, czy porównywania wielkości.

Maciek_M | 2018-10-18
Przeczytana: 18 października 2018