House of Skirl. Meister der 13 Stühle

Tłumaczenie: Anne Braun
Cykl: House of Skirl (tom 1-2)
Wydawnictwo: Loewe Verlag
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
House of Skirl. The Master of the Fallen Chairs
niemiecki
Basia

Die Flure von Skirl, dem düsteren Herrensitz, sind bevölkert von unsichtbaren Wesen, gefangen zwischen gestern und heute. Ihnen muss sich Kim stellen, wenn er den Fluch brechen will, der auf seiner Familie lastet. Doch bald trifft er auf einen Gegner, der bedrohlicher ist als jeder Geist: es ist der Meister der 13 Stühle

źródło opisu: Loewe, 2008

Basia | 2015-09-20

Lubię książki, które odbiegają od znanych mi już schematów, kiedy wprowadzają coś ciekawego, zaskakując mnie tym samym. Oto właśnie taka książka. Niepokojąca i dziwna. Czytając już pierwsze zdanie, wiedziałam, że czeka mnie coś niezwykłego i nie myliłam się. Może nie dodam jej do półki ulubionych, ale napewno jej nie zapomnę. Przede wszystkim za atmosfere, która początkowo, zanim jeszcze nie oswoiłam sie z nią dostatecznie przyprawiała mnie o dreszcz, zwłaszcza że czytałam ją po zmroku.
Główny bohater, Kim, ostatni spadkobierca swego rodu, po śmierci matki zostaje odesłany do rezydencji swoich przodków, gdzie ma spędzić nieokreślony bliżej nikomu czas. Rezydencja jest tak ogromnym budynkiem, że swój wolny czas chłopak spędza na zwiedzaniu pokoi, korytarzy, kaganków, za każdym razem odkrywając nowe pomieszczenie bądź nowe przejscie, prowadzące do kolejnej części rezydencji, o której jeszcze dotąd nie wiedział, a także odkrywa fragmenty starej budowli, wokół której rozbudowano...

Na półkach