Samotnik z ulicy Rosengracht

Tłumaczenie: Beata Długajczyk
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Van Rijn
Rembrandt, malarstwo

29 grudnia 1667 roku Pieter Blaeu, młody amsterdamski wydawca, owładnięty ambicją napisania własnego dzieła, po raz pierwszy wędruje do pracowni Rembrandta van Rijn, nie przeczuwając nawet, że jego wizyta w domu żyjącego w nędzy i opuszczeniu malarza będzie stanowić pierwszy krok na drodze ku własnemu przeznaczeniu. Sekretny dziennik Rembrandta jest fikcją literacką stworzoną przez autorkę....

Sekretny dziennik Rembrandta jest fikcją literacką stworzoną przez autorkę. Autentyczne są natomiast wypowiedzi współczesnych Rembrandtowi, które Milano umiejętnie wplata w tok powieści, a także przytoczony list artysty do protektora oraz wszystkie opisane w powieści dzieła, stanowiące jedyne dostępne źródła wiedzy o uczuciach malarza do najbliższych mu osób - rodziców, żony, kochanki i syna.

źródło opisu: Wydawnictwo Dolnośląskie, 2007

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Książka warta przeczytania :-). Z powieści tej można uzyskać wiele cennych informacji o życiu słynnego malarza Rembrandta.

PaniNibelungowa | 2015-07-03

Książka nie jest jakoś szalenie wciągająca. Owszem pokazuje ówczesna rzeczywistość i życie malarza,ale napisano to mało ciekawie

skun | 2014-01-09

Książka dość ciekawa pod względem historycznym, ciekawe opisy miasta, ówczesnego życia, kultury. Słabiej jednak prezentuje się główny wątek książki.

Inger | 2011-08-24
Przeczytana: 04 września 2009