Wielkie zwycięstwa medycyny

Tłumaczenie: Janina Mańkowska
Wydawnictwo: Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Les grandes victoires de la medecine
historia medycyny
zdrowie, medycyna

Jest to popularne przedstawienie etapów rozwoju sztuki lekarskiej od jej prehistorycznych początków aż do zdobyczy najnowszych. Autor przedstawia w telegraficznym skrócie, dając jednak szereg żywych, beletrystycznie ujętych i obficie cytatami okraszonych obrazków z życia i pracy świetnych uczonych - lekarzy, odkrywców i zwycięzców w walce ludzkości z chorobami; nie zapomina też o błądzeniu medycyny po omacku i o jej klęskach, a przedstawia te epizody z pobłażliwym humorem.

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: archiwum prywatne

Katarzyna Paluch | 2015-08-08
Przeczytana: 06 sierpnia 2015

Interesująca pozycja przedstawiająca w pewnym stopniu historię medycyny, jednak bardziej godne uwagi jest dla mnie wyłuszczenie poglądów środowisk lekarskich (w okolicach roku 1960) na niektóre z prezentowanych chorób.
Dla fanów historii medycyny ciekawa lektura.