Medycyna tradycyjna w Polsce

Seria: Ocalić od Zapomnienia
Wydawnictwo: Muza
zdrowie, medycyna
Lady_B

Diagnostyka, zabiegi terapeutyczne, przeciwdziałanie cierpieniu i próby przedłużenia życia są stare jak ludzkość. Można je zaliczyć do najdawniejszych i najbardziej podstawowych dziedzin wiedzy. W kolejnej publikacji z popularnej serii "Ocalić od zapomnienia" Autorka opisuje choroby w wierzeniach i pierwotnej diagnostyce. Następnie przybliża wiedzę o dawnych lekach, lekarzach i cyrulikach oraz terapii (np. puszczaniu krwi, bańkach, pijawkach, kąpielach leczniczych, ziołach).
W książce znalazły się obszerne informacje o afrodyzjakach, profilaktyce, położnictwie i higienie. Końcowy rozdział dotyczy pierwszych szkół, uczelni medycznych i starych podręczników.
Autorka zadaje pytanie: medycyna tradycyjna to zabobon czy zapomniana bezcenna wiedza wielu pokoleń?
Książka jest bogato ilustrowana starymi rycinami i zdjęciami.

źródło opisu: http://www.muza.com.pl/

źródło okładki: http://www.muza.com.pl/

Monia | 2019-02-09
Przeczytana: 09 lutego 2019

Bardzo trudno było zdobyć tę książkę, przepłaciłam słono kupując w Internecie, ale warto było. Mnóstwo ciekawych informacji, piękne ilustracje!

kasandra_85 | 2012-11-14
Przeczytana: 2012 rok