9788360192825
zdrowie, medycyna
Athoualia

Autorami publikacji są pracownicy naukowi Instytutu Roślin i Przetworów Zielarskich w Poznaniu. To pierwsza tak kompletna i wyczerpująca monografia naukowa na temat miodu, będącą sumą światowego stanu badań, a także kilkudziesięcioletnich doświadczeń i pracy naukowej obojga autorów. Oprócz dogłębnej analizy chemicznej i biologicznej samego produktu, kładzie duży nacisk na zastosowanie miodu jako jednego z podstawowych produktów wytwarzanych przez pszczoły, jego znaczenie i medyczne oddziaływanie, co jest szczególnie ważne dla przydatności dzieła. Wzrasta zainteresowanie społeczeństwa chorobami cywilizacyjnymi, a alternatywne metody leczenia, wspomagające terapie farmakologiczne, nabierają coraz większego znaczenia. Książka wychodzi naprzeciw związanym z tym oczekiwaniom.

źródło opisu: Przedsiębiorstwo Wydawnicze Rzeczpospolita SA

źródło okładki: Skan