7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
zdrowie, medycyna
Athoualia

Działanie lecznicze propolisu kojarzy się zwykle z chorobami miejscowymi: dermatologicznymi, otolaryngologicznymi, oftalmologicznymi, ginekologicznymi i proktologicznymi. Okazuje się, że propolis odznacza się również dość szerokim działaniem leczniczym w kręgu chorób wewnętrznych. Istnieje wiele publikacji odnośnie jego zastosowania w chorobach układu krążenia, przewodu pokarmowego, układu oddechowego, chorobach reumatycznych, cukrzycy nieinsulinowej i innych. W niniejszym opracowaniu dokonany zostanie przegląd najważniejszych, udokumentowanych badań klinicznych i obserwacji lekarskich związanych z zastosowaniem tego pszczelego produktu w terapii chorób wewnętrznych.

źródło opisu: Humana Divinis, 2011

źródło okładki: Skan

Athoualia | 2015-08-01
Przeczytana: 01 sierpnia 2015

Bazując na badaniach klinicznych możemy dowiedzieć się wielu pozytywnych działań propolisu. Gratką w tej broszurce są przepisy na mieszanki o działaniu przeciwnowotworowym. Na stronie 30. rycina 5. jest błędna, więc trzeba samemu przeanalizować dane z tekstu.

MrGwyn | 2017-12-29
Pm987 | 2016-11-03