7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
zdrowie, medycyna
Athoualia

W opracowaniu przedstawiono korzyści jakie niesie ze sobą stosowanie propolisu we wspomaganiu leczenia niektórych schorzeń miejscowych, szczególnie trudnych do wyleczenia za pomocą dostępnych środków farmakologicznych i ustalonych sposobów postępowania medycznego. Opisano kilkadziesiąt badań z udziałem ludzi chorych, a także zwierząt doświadczalnych. Obejmują one uszkodzenia skóry wywołane...

Opisano kilkadziesiąt badań z udziałem ludzi chorych, a także zwierząt doświadczalnych. Obejmują one uszkodzenia skóry wywołane przez czynniki zewnętrzne, choroby skóry powstałe na skutek zakażeń drobnoustrojami, choroby alergiczne i inne dermatozy.
W świetle przedstawionych przykładów terapii, w tym badań klinicznych, wydaje się możliwe stosowanie ogólnie dostępnych preparatów propolisowych, jako środków wspomagających podstawową terapię wybranych schorzeń zewnętrznych. Ma to swoje uzasadnienie praktyczne.

źródło opisu: Humana Divinis, 2009

źródło okładki: Skan

Athoualia | 2015-08-05
Przeczytana: 05 sierpnia 2015

Dobrze przedstawiono metodę zbioru propolisu oraz metody leczenia. Autor opatrzył to opracowanie w spis preparatów dostępnych w obrocie pszczelarskim i aptecznym. Niestety takie niskie stężenia mają mierne efekty w lecznictwie, najlepsze efekty uzyskuje się z pomocą 15-30% roztworu propolisu. Na szczęście autor podaje przepis na wykonanie nalewki propolisowej czy masła z propolisem autorstwa rosyjskiego naukowca Sinjakowa.

MrGwyn | 2017-12-29
Pm987 | 2016-11-03