Magazyn Szosa, nr 3

Wydawnictwo: Borys Aleksy
kolarstwo szosowe
czasopisma
Paulina

W lipcu ton kolarskim wydarzeniom nadawać będzie Tour de France, w sierpniu – Tour de Pologne. W najnowszym wydaniu SZOSY piszemy o obu tych wyścigach, przede wszystkim zaś rozmawiamy z Rafałem Majką, dzięki któremu w zeszłym roku oba one miały dla polskich kibiców szczególny smak. Drugą postacią, której nie mogliśmy w tym numerze pominąć, jest Katarzyna Niewiadoma. Tych, którzy nie żyją...

Tych, którzy nie żyją wyłącznie kolarskimi emocjami, zabieramy w podróż – bądź co bądź to numer wakacyjny. Kierunek? Do wyboru, do koloru. Płyniemy promem do Szwecji, snujemy się po Mazurach, odkrywamy Jesioniki i trenujemy na trasie Kross Road Race w Nowym Targu. Po drodze odwiedzamy Harfę-Harryson i zachwycamy włoską myślą techniczną w postaci Pinarello Dogmy.

Przemieszczamy się też w czasie. W rozmowie z Józefem Gawliczkiem wracamy do kolarstwa lat sześćdziesiątych, z Cezarym Zamaną wgłębiamy się w zawiłe drogi jego kolarskiej kariery. Przypominamy dramatyczny Tour de France z 1975 r., w trakcie którego Pola Elizejskie po raz pierwszy pojawiły się w programie wyścigu, a Eddy Merckx przeżywał wyjątkowo trudne chwile.

źródło opisu: http://magazynszosa.pl/

Małgorzata Gutowska-Adamczyk

Lhotse'89. Ostatnia wyprawa Jerzego Kukuczki
Elżbieta Piętak , Dariusz Piętak

8 (1 ocen i opinii)
Emocje i nastrój. Jak je zrozumieć i kształtować
Daniel Jerzy Żyżniewski

Ryan Calejo

Piankowe niebo
Cathy Cassidy

7,5 (2 ocen i opinii)
Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!