Sztuka, która pomaga dzieciom

Okładka książki Sztuka, która pomaga dzieciom Koryna Opala-Wnuk
Okładka książki Sztuka, która pomaga dzieciom
Koryna Opala-Wnuk Wydawnictwo: Feeria nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Sztuka, która pomaga dzieciom
Feeria
2009-01-01
2009-01-01
8302093130
arteterapia sztuka pedagogika dzieci mandale

Dzięki taj książce rozumiem dlaczego mój syn lubi niebieski. Ale to nie jedyna rzecz, której dowiedziałam się z tej fantastycznej książki. To kolorowy klucz do pracy z dziećmi wymagającymi szczególnego zaangażowania w rozwój, tych nadpobudliwych, tyk nieśmiałych, tych uciekających myślami, tych mających problem z koncentracją. Zdecydowanie polecam rodzicom przedszkolaków i dzieci wczesnoszkolnych, zwłaszcza w tych zwariowanych czasach, gdzie ilość obrazów i informacji bombarduje nas z każdej strony. Zabawy zaproponowane w tej książce, sposoby pracy z dzieckiem, dobieranie barw do rodzaju zajęć, niby proste a bardzo skuteczne. Gdy czytałam tę książkę przypomniała mi się anegdota. Znajomi zrobili remont pokoju przed narodzinami córki, oczywiście pokój był cały w różu. Po 4 latach przyszedł czas na odświeżenie, zmienił on kolor na delikatnie zielony. Gdy córka zobaczyła pokój w nowej odsłonie powiedziała: "mamo, tato, ten kolor jest taki, taki... SPOKOJNY". Na wstępie napisałam, że to książka do pracy z dziećmi potrzebującymi wsparcia, ale myślę że nie tylko. Anegdota pokazuje, że jeśli planujecie pomalować pokój dziecka, też warto zasięgnąć tu porady.

• Moje 2020

Dodaj cytat z książki Sztuka, która pomaga dzieciom