Uzdrawiające medytacje. Buddyjskie metody leczenia ciała i umysłu

Wydawnictwo: Mudra
Boundless healing. Meditation Exercises to Enlighten the Mind and Heal the Body
religia
evilspirit

Są w Życiu takie chwile, kiedy czymś zauroczeni albo całkowicie pochłonięci jakąś czynnością, przestajemy zwracać uwagę na to, co się wokół nas dzieje, i tracimy poczucie czasu. Takie chwile to klejnoty - dokonuje się wówczas spontaniczne przejście w inny sposób istnienia. Przestają nas obowiązywać reguły codzienności, rozwiewają się niepokoje i zapominamy o zwykłych kłopotach. Psycholodzy...

Psycholodzy nadają temu zjawisku roboczą nazwę "płynięcia", nawiązując do uczucia, którego doświadcza ktoś swobodnie unoszony przez wodę. Dla naszego życia emocjonalnego ów stan oznacza tzw. doświadczenie szczytowe, w którym umysł doznaje absolutnego spokoju. Nie da się takiego doświadczenia zaplanować ani zaprogramować - jest ono darem.
Istotą tego doznania jest spokój umysłu i serca. Liczne w ostatnich latach odkrycia dotyczące relacji ciało - umysł dostarczają coraz ciekawszych dowodów (jeśli komuś są one potrzebne), że doświadczenia szczytowe świetnie wpływają na zdrowie fizyczne. Nie ulega wątpliwości, że pozytywne nastroje podnoszą odporność na bakterie i wirusy oraz zmniejszają ryzyko zapadania na choroby serca.
Oczywiście o naszym Życiu stanowią także czynniki losowe, takie jak genotyp czy choćby występowanie sytuacji powodujących stres - i one też wpływają na naszą podatność na choroby. Z całą pewnością
jednak powinniśmy nauczyć się kontrolować swój stan umysłu - czynnik tak istotny dla naszego zdrowia. Tym bardziej, że jest to możliwe.

źródło opisu: http://www.gandalf.com.pl/b/uzdrawiajace-medytacje-buddyjskie/

źródło okładki: http://www.gandalf.com.pl/b/uzdrawiajace-medytacje-buddyjskie/

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!