Nie pójdę z nieznajomym

Tłumaczenie: Magdalena Jałowiec
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Ich geh doch nicht mit Jedem mit!
Anna Janczyszyn

Lu czekała, aż ktoś wreszcie odbierze ją z przedszkola. Stała na ulicy zupełnie sama. Wtedy nadeszła pani Kowalska. – Cześć, Lu! Chodź, zabiorę cię do domu. Pani Kowalska mieszka w tej samej okolicy co Lu. Ale jak ma właściwie na imię? Czy jej rude włosy są prawdziwe czy tylko farbowane? Tego Lu nie wiedziała. – Nie znam cię, nie pójdę z tobą – stwierdziła. – A poza tym mama powiedziała, że...

– Nie znam cię, nie pójdę z tobą – stwierdziła. – A poza tym mama powiedziała, że mam czekać.

„Nie pójdę z nieznajomym” to książka, która przybliża dzieciom w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym problem bezpieczeństwa w kontaktach z innymi osobami. Dzięki przykładowi małej bohaterki – dziewczynki o imieniu Ludmiła, książka pokazuje dziecku jakimi kryteriami powinno się kierować w nawiązywaniu kontaktów z ludźmi. Tekst stanowi świetny materiał edukacyjny, a ilustracje dodatkowo obrazują dylematy małego człowieka, ułatwiając mu percepcję pożądanego wzorca zachowania.
Publikacja pokazuje sposób postępowania, który pozwoli uchronić nasze pociechy przed zagrożeniami ze strony obcych osób. Każdemu rodzicowi lub nauczycielowi publikacja pomoże w prosty sposób przybliżyć dzieciom problem tych zagrożeń. Przestrzeganie kilku zasad, które zostaną wpojone dziecku, uchroni je przed niebezpieczeństwami w przyszłości.

źródło opisu: Zielona Sowa, 2010

źródło okładki: www.zielonasowa.pl

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!