Dlaczego kameleon zmienia kolor?

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Opowieści z Tinga Tinga". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wilga

Tinga Tinga to kraina pełna wspaniałych opowieści i niespodzianek!

Zastanawiasz się czasem, dlaczego Słoń ma trąbę? Albo czemu Małpy huśtają się na gałęziach?! I dlaczego Lew ryczy, a Żółw ma popękaną skorupę?

Wybierz się z Małpą i jej przyjaciółmi: Słoniem, Żółwiem, Bąkojadem, Hipcią i Lwem na kolorowe, pełne przygód safari i znajdź odpowiedzi na wszystkie pytania na temat krainy Tinga Tinga!

źródło opisu: Wydawnictwo Wilga, 2012

źródło okładki: http://www.wilga.com.pl/

Na półkach: Przeczytane, WILGA

Książka powstała na podstawie serialu animowanego "Opowieści z Tinga Tinga"

Moje dziecko zna tą bajeczkę doskonale właśnie z telewizji. Można ją oglądać dość często na programie dla dzieci :) I właśnie dzięki temu, kiedy Nikodem zobaczył tą książkę wpadł w tak wielki zachwyt, że nawet ciężko jest to opisać :)

Akcja bajki toczy się w Afryce. Bohaterami są przeróżne afrykańskie zwierzęta. Lew, słoń, żyrafa, zebra, hipopotam, małpki, żółw, kameleon i wiele innych.
Każdy odcinek, w tym przypadku każda książka opowiada o jednym zwierzaku, a dokładniej o tym dlaczego jest ono takie, a nie inne :)

W tej części przeczytamy o kameleonie i dowiemy się jak to się stało, że zmienia on kolor.

Dawno temu kameleon był szary, nieciekawy i nie wyróżniał się niczym specjalnym. nie mógł się nawet bawić z innymi w ich ulubioną zabawę "Tingasztuczki", ponieważ nie potrafił żadnej wykonać. Odszedł więc po cichutku, był bardzo smutny. Ale inne zwierzęta postanowiły go szukać... Kiedy go znalazły...

angeszka | 2016-02-17
Przeczytana: 16 lutego 2016