Lekcja makijażu dla każdej kobiety

Wydawnictwo: G+J RBA
1 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
uroda, makijaż
poradniki
Mylengrave

Jeśli chcesz wykonać świetny makijaż i wyglądać olśniewająco, ta książka jest dla Ciebie. Skorzystaj z lekcji, jaką daje autorka Kamila Wiedeńska-Strzelczyk - profesjonalistka w tej dziedzinie. Ten prosty i czytelny poradnik ma poprowadzić Cię krok po kroku przez różne style w makijażu i pokazać jak łatwo możesz sama je wykonać. "Postanowiłam napisać tę książkę, bo chcę, żeby makijaż zdobił...

"Postanowiłam napisać tę książkę, bo chcę, żeby makijaż zdobił kobiece buzie, a nie odbierał im urody" - napisała we wstępie Autorka.

Przeczytaj tę książkę, odkryj sekrety makijażu i... bądź piękna! Kamila Wiedeńska - Strzelczyk atrystka makijażu, od trzynastu lat wykonuje makijaże, a twarz kobiety traktuje jak płótno malarskie. Dla niej każda kobieca twarz jest wyzwaniem, a zadowolona kobieta - podziękowaniem!
Twórczyni wyjątkowych makijaży Maryli Rodowicz, Niny Terentiew, Haliny Młynkowej ,Elżbiety Zapendowskiej, Magdy Gessler i wielu innych gwiazd. Ma na koncie współpracę z najważniejszymi polskimi fotografami, wydawnictwami czasopism kobiecych i agencjami reklamowymi.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: własne zdjęcie

Mylengrave | 2015-06-20
Na półkach: Przeczytane, Uroda
Przeczytana: 20 czerwca 2015

Mój Boże, zupełnie nie rozumiem, czemu zmarnowałam na tę książkę 7 zł w Tesco. Być może dlatego, iż myślałam, że będzie ona o profesjonalnym wykonywaniu makijażu. Ja na pewno profesjonalistką nie jestem, tymczasem po przeczytaniu (lub bardziej pooglądaniu obrazków) dochodzę do wniosku, że malować umiem się lepiej niż autorka pomalowała, pożal się Boże, modelki. No tak, wyraźnie napisano, że to w zasadzie modelki nie są, ale jednak...
Początek to nudny opis tego, że istnieją fluidy, kremy pod oczy i pęsety. Duże zdjęcia, żeby nawet bez okularów nie przegapić. Kolejna część to zdjęcia makijażu i opis jego wykonania. Hm... Każdy zaczyna się od tego samego, potem też niewiele zmian. Myślę, że autorka do artystek jednak nie należy a to co zaprezentowano w książce to jakaś kpina. Nałóż krem, podkład, cień, puder i szminkę. I tak kilkanaście razy.
Niczego się nie dowiedziałam. No, może jednak tego, że maluję się ładniej niż ładne panie z książki. Amen. Lektura na maksymalnie piętnaście...