Św Charbel. Pielgrzym Wieczności

Wydawnictwo: Esprit
religia
Odzio

Każdego roku do grobu św. Charbela Makhloufa pielgrzymują setki tysięcy wiernych. W czym tkwił sekret niezwykłej więzi tego maronickiego mnicha z Bogiem? Autorzy Pielgrzyma Wieczności zgromadzili przejmujące świadectwa krewnych, rodaków i współbraci św. Charbela. Składają się one na obraz jego życia w prostocie i błogosławionym ubóstwie. W książce znalazły się również modlitwy i opisy cudów dokonanych za sprawą świętego, który stał się symbolem chrześcijańskiej tożsamości Libanu.
o. Jean Skandar - libański maronicki mnich. Doktor historii i teolog.
Marie-Sylvie Buisson - popularyzatorka historii z życia św. Charbela. Autorka licznych referatów na temat świętego.

źródło opisu: http://www.esprit.com.pl/355/Sw-Charbel-Pielgrzym-Wiecznosci.html

źródło okładki: http://www.esprit.com.pl/355/Sw-Charbel-Pielgrzym-Wiecznosci.html

Klara | 2017-09-25

Św. Charbel to naprawdę fascynująca postać - wzór niesamowitej pokory, posłuszeństa i oddania się Bogu. Książkę przeczytałam jednym tchem, niejednokrotnie wzruszona postawą Świętego. Gorąco zachęcam każdego do lektury.

Jola | 2016-03-31
Przeczytana: 31 marca 2016

Wspaniały Święty, który z pewnością pomoże w każdym problemie.

Odzio | 2015-06-20
Przeczytana: 20 czerwca 2015

To już kolejny tytuł o życiu Św Charbela.
Jeżeli nie słyszeliście jeszcze o tym wielkim świętym z Libanu to serdecznie zapraszam. Książka ta to lekcja pokornego życia, oddania się pracy i Bogu. Św Charbel znany jest na świecie za sprawą cudów jakie za jego wstawiennictwem zdarzyły się jeszcze za jego życia, ale też i cudów po jego śmierci.