Mariam święta Palestynka : życie siostry Marii od Jezusa Ukrzyżowanego

Tłumaczenie: Dorota Śliwa
Wydawnictwo: Wydawnictwo Karmelitów Bosych
religia
Czytam

Życie siostry Marii od Jezusa Ukrzyżowanego. Fascynująca biografia Mariam zwanej również "Małą Arabką" napisana przez ojca Estrate'a, który był jej duchowym kierownikiem. Zebrane relacje towarzyszących jej sióstr oraz wyznania, które s. Maria czyniła w imię posłuszeństwa, tworzą unikatowy zapis przeżywania zarówno niezwykłych łask mistycznych, jak i jej walki z szatanem. Na tle...

Życie siostry Marii od Jezusa Ukrzyżowanego.

Fascynująca biografia Mariam zwanej również "Małą Arabką" napisana przez ojca Estrate'a, który był jej duchowym kierownikiem. Zebrane relacje towarzyszących jej sióstr oraz wyznania, które s. Maria czyniła w imię posłuszeństwa, tworzą unikatowy zapis przeżywania zarówno niezwykłych łask mistycznych, jak i jej walki z szatanem. Na tle oszałamiającego bogactwa świata nadprzyrodzonego autor ukazał jej postawę wewnętrznej wolności, niezachwianą pośród cierpień fizycznych i upokorzeń. Bóg obdarował tę Karmelitankę wieloma nadzwyczajnymi łaskami takimi jak: ekstazy, stygmaty, bilokacje, opanowanie anielskie, dar poezji i wiele innych. Ta książka ma wartość cennego świadectwa, gdyż Mariam nie zostawiła po sobie żadnych pism.

źródło opisu: Wydawnictwo Karmelitów Bosych, 2008

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

spacer_biedronki | 2019-04-04
Przeczytana: 02 kwietnia 2019

Mam zawsze kłopot w ocenie książek o świętych. jak po ludzku opowiedzieć, to co jest tak..inne.Uduchowione. Jakby nie z tego świata. Książka o sile pokory, kompas na drodze.

Dominika | 2016-03-14
Przeczytana: 13 marca 2016

Autor prowadzi nas przez świat niezwykłego mistycyzmu Marii od Jezusa Ukrzyżowanego. Niezwykłość, a zarazem prostota tej postaci z pewnością zachwyci (czasem może nawet przerazi) osoby pragnące pogłębić życie duchowe i tych którzy lubują się w poszukiwaniu niezwykłości :-D